"HOŞ GELDİN YA ŞEHRİ RAMAZAN"
facebook-paylas

"HOŞ GELDİN YA ŞEHRİ RAMAZAN"

Her sene Ramazan’da ve diğer bütün faaliyetlerimizde bir temayı öne çıkararak, bizi biz kılan, Ramazan’ı Ramazan kılan bütün değerleri bir tarafa bırakarak değil, sadece bir temayı toplumsal sorunlarımızı dikkate alarak öne çıkarmaya çalışıyoruz. Bu seneki temamız son derece önemli bir tema. Bu sene diyoruz ki, ‘Gelin Gönüller Yapalım Bu Ramazan ve Her Zaman’ Çokça ihmal ettiğimiz bir şey var kardeşlerim, hayatın akışı içerisinde insani ihmal ediyoruz, yanı başımızdaki kardeşimizin gönlünü kırıyoruz, gönüller yıkıyoruz, gönüller yapmıyoruz. Hâlbuki biz gönül yapmaya geldik. ‘Gönül yapmak’ kavramı herhalde başka bir dilde, başka bir medeniyette pek rastlayamayacağımız bir kavram. Zira gönlü ifade eden başka kelimeler de var, kalp, yürek, ama gönül başka bir şeydir. Gönül kalbin çok daha başka büyük bir boyutudur, sevgiyi, şefkati, merhameti ifade eden, dünyayı kuşatan, sevgisini ifade eden boyutudur gönül. Gönül Rabbimizin tahtıdır, Rabbimizin arşıdır gönül.

Millet olarak ve İslam alemi olarak tarihin zor bir sürecinden geçiyoruz. Tarihin bu zor sürecinde milletimizin birliği ve beraberliği, gönüller arasındaki merhamet köprüleri çok daha büyük önem arz ediyor. Onun için biz millet olarak gönüller arasında köprüler kurmaya devam etmeliyiz. Gönüllerimiz arasında birlik olmalı ve hep birlikte biz gönüller yapmalıyız.

Ramazan ayının milletimize ve tüm islam alemine hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan temenni ediyor, bu mübarek ayınızı kutluyoruz.

 

FOTOĞRAFLAR