facebook-paylas

DİN GÖREVLİLERİ YETERLİLİK SINAVINA HAZIRLIK KURSU

İl Müftülüğü ve Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliği ile din Görevlileri yeterlilik sınavına hazırlık kursu düzenleniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde halen görev yapanlara yönelik olarak her yıl Diyanet İşleri Başkanlığınca ÖSYM eliyle yaptırılan MBST (Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı) sınavlarına katılacak din görevlilerini hazırlamayı amaçlayan kurs İlahiyat fakültesi öğretim üyeleri tarafından verilecek.

23 Ocak-01 Nisan 2016 tarihleri arasında devam edecek olan kursa halen görevde olan din görevlileri, öğrenciler ve Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev almak isteyenler katılabilecekler. Ayrıca din görevlilerinin yanı sıra kursun ordu halkına da açık olduğu belirtildi. 

Konu ile ilgili İlahiyat Fakültesinden yapılan açıklamada kursa katılmak isteyen katılımcıların, ilgili telefonları arayıp ön kayıt yaptırmaları gerektiği ayrıca yeterli başvuru sağlandığı takdirde katılımcılarla iletişim kurulacağı bildirildi.

Katılımcıların kesin kayıt için kurs ücretini DİN GÖREVLİLERİ YETERLİLİK SINAVINA  HAZIRLIK KURSU “Kurs Ücreti”  adıyla  ilgili hesaba yatırıp, dekontunu ODÜSEM’e ulaştırmaları gerektiği belirtilen açıklamada şu hususlara da yer verildi.


Eğitimciler:   Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. M.Kenan ŞAHİN, Yrd. Doç. Dr. Orhan İYİBİLGİN, Yrd. Doç. Dr. Şevket PEKDEMİR, Yrd. Doç. Dr. Yusuf Bahri GÜNDOĞDU

 Başlama Tarihi: 23 Ocak 2016
Bitiş Tarihi: 01 Nisan 2016

Sınav Tarihi:  02 Nisan 2016
Kurs Günleri:  Cumartesi- Pazar
Süre: Toplam 110 saat
Saat: 13.00- 18. 00
Ön Kayıt Son Başvuru Tarihi: 21 Ocak 2016
Kesin Kayıt Tarihi: 22 Ocak 2016
Bireysel Katılım Ücreti: 400-TL ( KDV dahil)
İrtibat Telefonları: 0(452) 234 50 10 /1029
E-mail: odusem@odu.edu.tr
Amaç: Katılımcıları, 02.04.2016’da  ÖSYM tarafından yapılacak olan  Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavına Hazırlamaktır.

İçerik: Katılımcılara aşağıda belirtilen alanlarda eğitim verilecektir:
Kursumuzun içeriği; Tecvid Bilgisi, Temel Dini Bilgiler (Tefsir, Hadis, Akaid, Fıkıh, İlmihal) ve Siyer (Hz. Peygamber’in Hayatı) konularından oluşmaktadır

Kimler Katılmalı: MBST Sınavlarına girmek isteyen herkes katılabilir. (Kurs, Din görevlileri  ve Ordu halkına ve öğrencilere açıktır)


Ön Koşullar.
 
-Kursa katılmak isteyen katılımcıların, ilgili telefonları arayıp ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
-Yeterli başvuru sağlandığı takdirde katılımcılarla iletişim kurulacaktır. Katılımcıların kesin kayıt için kurs ücretiniDİN GÖREVLİLERİ YETERLİLİK SINAVINA  HAZIRLIK KURSU “Kurs Ücreti”  adıyla  ilgili hesaba yatırıp,dekontunu ODÜSEM’e ulaştırmaları gerekmektedir. 

T.C. Ziraat Bankası Müdürlüğü Üniversite Bürosu 
Hesap No: 9712395–5047 
IBAN TR 450001001479097123955047

-Kursa kesin kayıt yaptıran katılımcılar; eğitim ücretinin tamamını ödemekle yükümlüdür.

Başvuru Adresi:  Ordu Üniversitesi Genel Sekreterlik Yazı İşleri, 

 Ordu Üniversitesi  Rektörlüğü Genel Sekreterlik Cumhuriyet yerleşkesi Altınordu/ORDU 
Eğitim Yeri: Odusem Derslikleri / ORDU
Program Koordinatörü: Yrd. Doç. Dr. Orhan İYİBİLGİN
Telefon: O(452) 2345010-5323
 E-mail: o.ibilgin@odu.edu.tr 
Kesin Kayıt Sırasında İstenilen Belgeler:
Dekont
Kayıt Formu